Tutvustus ja asukoht

Päikselised terrassid

Kõigi Kirsiaia kodude elutoad avanevad lääne suunas ja elutoa poolse seina ääres on räästaga kaetud terrass. Jaapani arhitektuuris tuntakse seda kui engawat. See on ala, mis loob silla sise- ja välisruumi vahel. Olles ühest küljest loodusele avatud, kuid samas siiski alt ja pealt ilmastiku eest varjus.

Iga majaosa juurde kuulub avar hoov, mis koosneb ees- ja tagaaiast. Maja taha pääsemiseks ei ole tarvis toast läbi minna, kuna majaosad on teineteisest lahus. Iga maja otsas asub mahukas kuur, kuhu saab jätta jalgrattad, aiamööbli, muruniiduki ja muud vajalikud tarbed.

Privaatsed hoovinurgad

Majaosade vahele jäävad privaatsed hoovinurgad, kuhu avaneb vannitoa klaasuks.  Võõraste pilkude eest varjab seda ala ühelt poolt kuur ja teisalt ribisein. Miks mitte kujundada neisse oma isiklik jaapani aiake koos kümblustünniga või mõnus terrass saunaskäigu järgseks jahutamiseks.

Otse pääs õuest pesuruumi on ideaalne ka lemmikoomadega perede jaoks. Porisel ajal saab lemmiku käpad enne tuppa laskmist kerge vaevaga puhtaks pesta.

Ehitusinfo

Vundament

Hoonetel on monoliitsest raudbetoonist plaatvundamendid. Vundamendid on soojustatud vahtpolüstüreeniga ja põrandakütte torud asuvad vundamendi sees.

Kandekonstruktsioon

Hoonetel on kiviplokkidest välisseinad. Katusekandjateks on puitfermid.

Energiatõhusus

Kirsiaia kodude energiamärgis on A. Hooneid köetakse maasoojuspumpadega. Igal majaosal on soojatagastusega sundventilatsioonisüsteem.

Fassaad ja katus

Fassaadikatteks on krohv ja puitlaudis.  Avatäited on kolmekordse klaaspaketiga PVC aknad. Katusekattematerjaliks puitfermidel betoonkiviplaatidega kaetud viilkatus.

Siseviimistlus

Tubadevahelised seinad rajatakse mittekandvas kergkonstruktsioonis. Eluruumide seinad on värvitud, pesuruumides osaliselt plaaditud. Põrandakatteks on laudparkett ja pesuruumides ning esikus kiviplaadid. Valida saab kahe erineva siseviimistluspaketi, nelja parketi ja kahe sanitaartehnika lahenduse vahel.

Terrassid ja kuurid

Terrassid ja kuurid rajatakse puidust. Kuuridel on lukustatav uks ja nad on kütmata.

Asukoht

Kirsiaed asub Vääna keskuses. Tallinn ja Keila jäävad ligikaudu 15 kilomeetri kaugusele ning Tabasalusse on 10 kilomeetrit. Läheduses paiknevad kaunid mererannad (Vääna-Jõesuu ja Meremõisa), Keila-Joa mõis ja RMK maastikukaitseala. Vääna mõisakool jääb Kirsiaiast 200 meetri kaugusele ning bussipeatusesse on kõigest 100 meetrit.

Vääna mõis
Vääna külakoda
Vääna jõgi
Tõlinõmme järv
Vääna bussipeatused
Keila asub 10-minutilise autosõidu kaugusel
Rocca al Mare asub 20-minutilise autosõidu kaugusel
Vääna Mõisakool
Kirsiaed
31 uut kodu
Nutikas planeering
Ajatu stiil